Judges

I am a judge
NameCountryEventsNext dognow event
Alvarez Jose Luis Garcia 2 Details
Andre Judith 0 Details
Antonson Ute NO 5 Details
Arpad Pirity HU 2 Details
Ascenzi Sergio IT 2 Details
Balogh-Nagy Réka HU 2 Details
Bauer Andreas AT 7 Ready to Run Rally Obedience Cup 2 Details
Bauer Thessa AT 1 Details
Beitl Alexander DE 4 Details
Berthelsen Bonnik DK 8 Details
Biro Zsofi HU 8 Details
Blank Rene 5 Details
Blaz Oven SI 15 Details
Bourasse Linda 2 Details
Brandl Angelika AT 36 Moorhunde Frühjahrsturnier 2022 Details
Brenca Simon CH 2 Nuller2Go 12/22 Details
Bucher Patrick CH 4 Details
Bustamante Ana Beltrán FR 1 Details
Celic Lorenzo IT 4 Nuller2Go 03/23 Details
Crespel Pascale FR 2 Details
Čuček Matej 8 Details
Curin Manuela AT 50 Bäriges Doppel Details
Daniel Walz 2 Details
Deeg Andrea DE 10 Landesmeisterschaft Tirol/Vorarlberg Details
Deidda Sandra IT 5 Details
Denk Ernst 1 Details
Doppelreiter Maria Luise 3 2. Tullner Rally-Challenge Details
Dostal Petr 1 Details
Dragan Elisabeth 7 3. AG Cupturnier ÖHU Details
Ebeling Thomas DE 5 Details
Eberstaller Inge 13 Details
Eide Jan-Egil NO 5 Details
Eimhjellen Kine NO 2 Details
Fauth Dagmar DE 0 Details
Feer Peter CH 5 Details
Fiebiger Susanne AT 7 Ready to Run Rally Obedience Cup 3 Details
Fiebinger Susanne AT 3 5. ROB Jahresmeister 2022 Details
Fischer Margot 26 Details
Flek Sybille 0 Details
Fonteij Mark 2 Details
Fonteijn Mark 1 Details
Frick Lisa AT 18 2. Lauf piccolo cup 3.0 2022 Details
Frick Sonja AT 8 Bäriges Doppel Details
Fried Hans AT 39 Testevent Details
Fried Katharina AT 32 BADENER SOMMERLAUF 2022 Details
Frühwirth Otto AT 10 Details
Ganzi Karl Heinz AT 8 Pfingstrosenlauf Details
Glabazňa Tomáš CZ 2 Details
Gloor Jeannine CH 1 Details
Gora Zeljko HR 8 Details
Görl Christian DE 14 Details
Graber Rolf 10 Vorderlandturnier Details
Grunder Sascha CH 6 Österreichische Meisterschaft / Jugend- und ParAgility-Staatsmeisterschaft Details
Gustke Oliver DE 7 WM Endausscheidung Details
Hansen Morten Juhl DK 1 Details
Haslinger Sandra AT 3 Ready to Run Rally Obedience Cup 4 HALLOWEENSPECIAL Details
Hauser Fritz AT 142 Bäriges Doppel Details
Hauser Sabrina AT 47 Österreichische Meisterschaft / Jugend- und ParAgility-Staatsmeisterschaft Details
Havlicek Karel 3 Süßenbrunner Seenlauf Details
Heckendorn Daniel CH 4 Details
Herendy Veronika HU 34 Hundesporttage Gnesau Details
Hornung Ursula DE 1 1. AGILITY-LÄNDLE-CUP Details
Horvath Rudolf AT 51 1. Agility Wolf‘s Challenge Details
Humanes Miguel Angel ES 1 Details
Hüppe Bernhard, Dr. 15 11. Goldene Rose der Stadt Tulln Details
Hüppe Karin 4 Details
Hüttner Erich 65 Details
Ildikó Halász HU 1 Details
Inglin Urs CH 17 25. Pfingstbrunch Details
Jansson Nalle SE 6 Details
Just Sina DE 11 Details
Kainz Vera 1 Details
Karpati Dalma HU 0 Details
Kees Stoel NL 1 Details
Kindle Peter LI 4 Details
Kirik Ivana SI 6 Details
Kisser Ernst AT 1 Details
Kohl Michael AT 48 ÖHV Bundesleistungssiegerprüfung 2022 Details
Kokalj Anabella SI 8 Alpe Adria Happy Hours Details
Korán Csaba HU 1 Details
Körber Sandra DE 0 Details
Kozma Carola AT 30 3. VHV Agility-Ländle-Cup 2022 Details
Krause Karl Heinz LI 2 Details
Kreslina Svetlana LV 2 Bademeister von Bad Fischau am 17.09.2022 Details
Kurzbauer Johann 8 Details
Laederach Pierre CH 1 Details
Langhans Paul DE 2 3. Jahresmeister 2022 Details
Lapanja Mirja SI 15 Details
Löbcke Sabine AT 2 1.Rally Obedience Süd-Ost Cup Turnier 2022 und 2.Rally Obedience Turnier Steiermark & Kärnten 2022 Details
Loicht Sabrina AT 1 5. AG Cupturnier ÖHU Details
Lukac Roman SK 25 Details
Lukacova Iveta 8 Details
Máčková Jiřina 4 Details
Marekovich Alen HR 1 Details
Märker Willi AT 4 Details
Matej Cucek SI 7 Details
Meisel Eduard 8 AG Sommerturnierserie des FSHC - 1. Turnier Details
Meisel Michael 6 AG Sommerturnierserie des FSHC - 1. Turnier Details
Menghini Andrea FR 4 WM Endausscheidung Details
Mikec Manca SI 9 Details
Mikkilä Sari FI 2 Details
Mittendorfer Thomas AT 3 5. AG Cupturnier ÖHU Details
Mladek Sonja AT 25 Stoanakirchna Frühlingsturnier Details
Mouwen Susan NL 1 Details
Müller-Schnick Philipp DE 2 Details
Muotka Esa FI 1 Details
Muschl Sabine 3 Details
Mutoka Esa FI 0 Details
Nagy Veronika 8 Details
Nienkemper Udo DE 6 Details
Nossian Petra 2 4. ROB Jahresmeister 2022 Details
Novacek Sabine DE 3 Details
Österreicher Gerlinde AT 14 Ready to Run Rally Obedience Cup 5 - CUPFINALE Details
Ove Steinset Kurt NO 1 Details
Pankova Lenka CZ 31 Details
Papavero Vittorio 3 Details
Persuh Polona SI 8 8. Laurenziturnier Details
Petruj Melanie AT 2 3. AG Cupturnier ÖHU Details
Piske Mina DE 21 Details
Pöhl Rudi AT 2 Vorderlandturnier mit Ländlecup Details
Pöhl Rudolf AT 60 Vorderlandturnier Details
Pöllmann Thomas AT 32 2. Lauf zum Breitenleer Cup 2022 - BC2022 Details
Posch Gabi, BSc AT 74 Nuller2Go 06/22 Details
Pupik Petr 5 Stockerauer Winter II/2023 Details
Reichl Herbert, Mag. 5 Details
Renaud Nicolas 3 Bademeister von Bad Fischau am 28.01.2023 Details
Röcker Stefanie DE 1 Details
Rohácek Pavol SK 4 Details
Roland Kolenko, Polona Persuh 1 Details
Rössler Karl AT 6 Details
Rössler Sabrina AT 1 Details
Roth Alexandra 0 Details
Rubner Gerhard DE 3 Details
Ruza Juraj SK 4 Nuller2Go 11/22 Details
Santos Hugo PT 2 Nuller2Go 02/23 Details
Savikko Seppo FI 4 Details
Schauwecker Ernst DE 0 Details
Scheyrer Petra 1 Details
Schilling Michael DE 9 Details
Schiltz Rolli 6 WM Endausscheidung Details
Schjelderup Harald NO 1 Details
Schwarzkopf Sigi DE 0 Details
Semkat Stefanie DE 16 Bademeister von Bad Fischau am 25.02.2023 Details
Silfverberg Andreas 2 Details
Simonic-Aschauer Elisabeth 2 Details
Smolnig Robert AT 10 Details
Stefl Isabella AT 21 2. Abendlauf Details
Steiner Michael AT 10 Details
Steinlechner Christian 5 Details
Steppan Gabi, Dr. AT 8 Testevent Details
Sticha Georg 1 Details
Suomalainen Jari FI 1 Details
Szabo Istvan HU 3 Details
Szoboszlay Erika 14 Details
Tanacheva Anastasiia UA 0 Details
Tangfelt Jocke 1 Details
Tanner Bea 1 Details
Test Test AT 0 Details
Thenert Jörg DE 2 Details
Thines Jos LU 3 Details
Tieber Claudia AT 6 Details
Tieber Wolfgang AT 70 Night Race 2022 Details
Toshiyuki Oba JP 3 Bademeister von Bad Fischau am 01.10.2022 Details
Traj Tamas HU 9 Süßenbrunner Seenlauf Details
Tschanz-Haas Regular CH 0 Details
Vakonic Pavol SK 8 3. Lauf Monster Cup 2022 (letzer Lauf) Details
Vakonicova Martina SK 1 Details
Van de Laar Ton NL 1 Details
van Gastel Arjen NL 1 Details
Van Straten Ron NL 1 Details
Veres Viola HU 11 Details
Virtanen Anders FI 5 Details
Vogt Sibylle DE 1 Details
Wagner Alfred AT 2 Details
Wansch Bettina AT 2 Details
Wenger Martin DE 4 Details
Wöss Christian AT 40 1.Steiermark-Cup 2022 Details
Wrede Åsa SE 1 Details
Zenner Jörg DE 2 Details
Zilka Nina 3 Details
Zolotnikova Svetlana EE 1 Details